Hollanda Vize Başvurusu

Avrupa ülkesi olan Hollanda, TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Gerek turistik gerekse bunun haricinde kalan seyahatler öncesinde Hollanda vize başvurusu, kurallara uygun bir biçimde yapılmak zorundadır. Belgelerin tamamlanması ve yollanması esastır. Firmamız, bu noktada yetkili olduğu için her türlü bilgiyi size kısa sürede vermektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nedir?

Hollanda vize başvurusu, bu ülkeye seyahat etmek, farklı amaçlarla ülke sınırları içerisinde belli bir süre dahilinde, 90 günü geçmeyecek şekilde bulunmak için şart olan izninin alınması sürecidir. Schengen ülkesi olmasından dolayı bu noktada tanımlanmış kural, prosedür ve belgeler söz konusudur. Ticari, turistik, aile ziyareti gibi kısa süreli olan vizelerin alınabilmesi adına hem evrakları tamamlamak hem de vize ücretini ödemek şarttır.

Hollanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İşlemlerin daha kolay bir biçimde tamamlanmasını isteyen konsolosluk, bu noktada profesyonel olarak bilinen aracı kurumlarla çalışmaktadır. Sizin adınıza süreci başarılı bir şekilde yürüten bu işletmeler, aynı zamanda eksik veya hatalı evrak temini gibi durumların da önüne geçmektedirler. Buna ek olarak konsolosluğa bizzat yapılacak olan başvuruların kabul edildiğini de söylemek lazım.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı şekilde Hollanda vize başvurusu yapabilmek adına sizden istenen bilgileri form içine yazmalı, turistik seyahatinizin tüm detaylarını ve yol haritasını gösteren dilekçeyi okunaklı bir biçimde tamamlamalısınız. Bunun sonrasında ise talep edilen dokümanların temin edilmesine geçilir.

Parmak izi uygulaması 7 yıldan beri sürecin bir parçası olarak dikkat çekmektedir. Seyahat sağlık sigortası, hem çalışma hem de meslek durumunu gösteren belge, biyometrik özelliğe sahip olan 2 fotoğraf, ikametgah, nüfus kaydı örneği, pasaport, otel ile uçuş bilgilerini gösteren rezervasyonun tamamlanması, bunların sunulması, sürecin sorunsuz bir biçimde sonlandırılması anlamına gelmektedir. Elbette ödenmesi gereken ve vize tipine göre farklılık gösteren bir ücret de vardır.

Hollanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hollanda vize başvurusu bu kurallar ışığında yapılmasının ardından en erken sonuç 7 gün, en geç ise 15 gün içerisinde durum netleşir. Ret yanıtının alınmaması için aracı kurumla çalışmak şarttır.

Menü
Acil Vize